Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a declarat joi, la Digi24, că deși există anumite restricții privind alimentarea cu apă, românii nu au de ce să intre în panică pentru că rezervele sunt suficiente, gradul de umplere la principalele lacuri de acumulare fiind de 77%.
Citește mai departe…

